טיפול און ליין (טיפול מרחוק)

גמילה מהתמכרויות

גמילה מהתמכרויות בעזרת NLP

מהי התמכרות

התמכרות היא פעולה שאנו חוזרים עליה עד שהיא הופכת לחלק בלתי נפרד מהחיים שלנו ואנו כבר לא יכולים בלעדיה. למשל, בהתחלה אנו מעשנים סיגריה אחת, ולאט לאט אנו מכורים לזה.

יש לעשות הבחנה בין חומרים שהם ממכרים, לבין ההרגל. התמכרות והרגל הולכים כמובן ביחד, אך ניתן לשנות את ההרגל ולהתגבר על הצורך הפיזי של הגוף בחומר הממכר.

רוצה להחזיר את השליטה לחיים?

טיפול מהיר בהתמכרויות !

התקשרו עכשיו לקביעת פגישה 052-3396293.

 

מהן הסיבות הנפוצות להתמכרויות:

  • להיות שייך – בהרבה מקרים התמכרות החלה כאשר מישהו רצה להשתייך לקבוצה מסוימת שהתחבר אליה ולכן הדרך הכי קלה לעשות זאת היא להתנהג כמו שאר החברים בקבוצה. לפעמים מגיעים להתמכרות רק משום שרוצים להיות כמו כולם.
    לדוגמא: אם אדם רוצה להשתייך לקבוצה מסוימת הוא עלול לנקוט בפעולות כגון עישון, שתיית אלכוהול על מנת להיות חלק מהקבוצה.
  • הנאה – הסיגריה, האלכוהול או כל דבר אחר, נותנים לאדם איזושהי הנאה. זה נותן מרווח, הפסקה קלה מהשטף של החיים. האדם יכול להרגיש שהוא מרוויח מזה משהו אבל מדובר ברווח כזה שגובה מחיר של התמכרות.
  • כאב – הכאב הוא גם סיבה נפוצה בפני עצמה אבל גם יכול להיות הסיבה לשייכות והנאה. כאב פנימי עמוק עלול להביא לצער משתק ודכאון. פנייה לאלכוהול, סיגריות או סמים יכולה להסיח את הדעת מן הכאב ואף לטשטש אותו, דבר היוצר התמכרות. אותו בן אדם חושב שזהו תהליך ריפוי. אך ה"ריפוי" הזה לא באמת עוזר לכאב.

כיצד NLP מסייע לגמילה מהתמכרויות

בעזרת NLP ודמיון מודרך ניתן להגיע במס' מפגשים לשורש הבעיה שממנה התחילה ההתמכרות. אם נוכל לשנות את התפיסה הקוגנטיבית שלנו, את דרכי החשיבה שלנו שבונות את עולמנו, למעשה נוכל לשנות את ההתנהגות שלנו. התמכרות היא אינה מחלה, כפי שהיה נהוג לחשוב פעם, אלא היא סידרה של בחירות והעדפות שנראות "נכונות" על מנת להקל על כאב פנימי.

ה-NLP ודמיון מודרך הן טכניקות המביאות לשינוי הפרספקטיבה על הנושא הכואב. בעזרת הכלים האלה ניתן להגיע לשורש הבעיה ולבדוק אלו אמונות והרגלים נוצרו שם. אנו מתכנתים מחדש את התת מודע, כך שהבן אדם יוכל להתמודד ביתר גמישות עם המקום הרגשי הסבוך שלו. האדם מבין כי יש יותר מאופציה אחת להתמודד עם המקום הכואב. השינוי הזה יוצר אצלו גמישות מחשבתית, רגשית והתנהגותית. בפעם הבאה יהיו לו יותר אופציות לפעול אחרת .

אחד היתרונות המשמעותיים שיש לטכניקות ה-NLP הוא שהמטופל אינו מחויב לשתף את הכאב הפנימי שלו. על ידי ההנחיה שלי המטופל עושה עבודה פנימית ומגיע לשורש הבעיה בעצמו. לאחר מכן אני מדריכה את המטופל בעזרת כלים נוספים כיצד לראות את שורש הכאב מזוויות שונות, מרוחקות יותר וכואבות פחות. אנו יוצרים ביחד "תכנות" מחדש של המח, או במילים אחרות, הבנה מחודשת של המציאות כך שבפעם הבאה שהאדם חש את הצורך לשתות אלכוהול, לצרוך סמים או כל התמכרות אחרת, הוא הופך מודע יותר, ובעיקר החשק להתמכרות הולך ופוחת באופן משמעותי.

אם גם אתם מעוניינים לעשות שינוי בחייכם, לחיות חיים בריאים ומאוזנים יותר, אתם מוזמנים ליצור עימי קשר ואשמח להוביל אתכם לעבר הגשמת מטרה זו.

טיפולים נוספים