טיפול און ליין (טיפול מרחוק)

התמודדות עם דיכאון – איך יוצאים מזה?

אם אתה סובל מתחושות של חוסר ערך עצמי, עצב וחוסר התקווה, אז יכול להיות שאתה סובל מדיכאון. דיכאון שונה מלהיות במצב רוח רע – זה מצב מתיש שיכול למנוע ממך ליהנות מכל היבט של החיים שלך. למרות שזה נראה כמעט בלתי אפשרי להחזיר לעצמך רגשות קודמים של אושר, אתה יכול להשתלט על הדיכאון שלך ולפסוע בדרך להחלמה עם כמה שינויים באורח החיים שלך.

הימנע מחשיבה שלילית. מחשבות מרות ושליליות הן סימן היכר לדיכאון.

  • בכל פעם שיש לך מחשבה שלילית, תהפוך אותה במודע למחשבה חיובית. למרות שזה אולי נראה טיפשי או מוזר בהתחלה, זה יכול לעשות הבדל רציני במצב הרוח שלך והתפקוד לאורך זמן.
  • רשום מחשבות חיוביות, זכרונות נעימים, תעזר באלבום תמונות, תראה את עצמך שמח ונהנה מטיולים, מסיבות ועוד.היזכרות בדברים משמחים ומהנים יוצרים הקשרים חדשים במח.

תחמיא לעצמך.

אתה עשוי להרגיש כאילו אין שום דבר שאתה אוהב בעצמך או שאין בך דבר ששווה להחמיא, אבל זה הדיכאון שלך שמדבר. ערוך רשימה של עשר התכונות הפיזיות האהובות עליך ועשרת ההיבטים הנפשיים האהובים עליך בעצמך. שים את הרשימה במקום כזה שאתה יכול לראות אותה על בסיס יומי, ותקרא פריטים מתוכה לעצמך בעת הצורך.
כאשר אתה מוצא שאתה בדאון, תחמיא לעצמך במודע. אל תתבייש במה שאתה טוב בו או שאתה יכול להתגאות בו; תשוויץ בנכסים שלך!

קבל מחמאות מאחרים כאמת.

במקום לחקור את המניעים שלהם, פשוט תסכים שהן נכונות וקח אותן ככאלה. זה יעזור לך לבנות בחזרה את ההערכה העצמית ולהקל על עצמך ועל אחרים לתת לך יותר מחמאות.

צא החוצה.

לאור השמש יש יכולת מוכחת בהפחתת הדיכאון, והוא יכול לעזור לך להתגבר עליו. תבלה שלושים דקות ביום בשמש ותספוג את התחליף בויטמין D שיש לו להציע.

  • תהנה מאור השמש בפארק מקומי או סתם במקום שקט ותשלב אותו עם היופי של הטבע. להיות בחוץ בסביבה של ויטאליות, יכול לסייע בהמרצת החושים ולתת לך יותר אנרגיה ומיקוד.
  • חשיפה לאור השמש יכולה לעזור לגוף לווסת את הקצב הפנימי שלו, השולט במצבי הערות והשינה. חשיפה זו יכולה לעזור לך להרגיש ער יותר במהלך היום ועייף בלילה, ותיתן לך יותר אנרגיה בזמנים הנכונים.
  • אם הסביבה שלך נוטה להיות גשומה ואפורה על בסיס קבוע, תשקול שימוש בתיבת אור. זוהי מנורה מיוחדת המחקה את קרני השמש, והיא תשפר את מצב הרוח שלך.

פנה זמן לאנשים חיוביים.

מצא את האנשים האלה בחיים שלך – חברים , בני משפחה, או עמיתים לעבודה – שמשפיעים חיובית על התפקוד היומיומי שלך. האם הם מעודדים ? האם אתה נהנה מהחברה שלהם ? האם אתה יכול לצאת ולעשות דברים ביחד איתם? זהו סוג האנשים שאתה רוצה לבלות את הזמן שלך איתם.

 

  • עשה תוכניות על בסיס קבוע – פעם או פעמיים בשבוע – צא עם חבר תומך . זה יכול להיות פשוט כמו שתיית קפה או ארוחת צהריים יחד, או אולי טיול קצר למקום חדש. אתם יכולים לעשות כל דבר ביחד, פשוט לצאת ולבלות איתם !
  • הימנע מלהסתובב עם אנשים שאתה יודע שגורמים לך להכנס לחרדה או שאינם תומכים במחלה שלך. בילוי זמן איתם צפוי להחמיר את המצב שלך ולהקשות עלייך להרגיש התלהבות מההתאוששות .

עשה תוכניות גדולות לעתיד.

תכנן טיול קמפינג או חופשה קצרה של כמה שבועות, כך שיהיו לך דברים מרגשים באופק שההחלמה תעשה אותם אפילו יותר מהנים.

תחזור אל תחביב ישן.

סימפטום נפוץ של דיכאון הוא חוסר רצון לעשות דברים שמצאת בהם הנאה פעם. במקום להמשיך להימנע מפעילויות אלה, קח יוזמה ותשוב אליהן שוב! אם פעם אהבת לקרוא, לעשות ספורט, או ללכת לטיולים, חזור אל הדברים האלה שוב על בסיס קבוע.

  • אם אתה מוצא כי חזרה לתחביבים ישנים היא לא ריאלית, תמצא לך תחביב חדש. תתעניין בסדנאות המוצעות בסביבה או נסה משהו שתמיד היית מעוניין בו כמו שיעורי אמנות או פעילויות אקסטרים ותמצא בהם דרכים נהדרות כדי להקל על הדיכאון שלך.
  • תתחיל לעסוק בתחביבים האלה בכל פעם שיש לך זמן בשבילם. בהתחלה הם עלולים להרגיש משעממים או לא חשובים, אבל במשך הזמן תוכל להחזיר לעצמך את ההנאה שבהם ותצפה לפעמים שיזדמן לך לקחת חלק בהם.

תרגיע את עצמך.

גורם עיקרי לדיכאון הוא חרדה, ולכן תנקוט בצעדים לצמצום החרדות בחייך. עשה אמבטיות, בקר בספא, קרא ספר – עשה כל דבר שיעוזר לך להירגע. זה כולל הימנעות מגורמי לחץ שאתה יודע שקשורים לדיכאון שלך, ובמיוחד מאנשים ועבודה.

תעזר במטפל.

למרות שהצורך לשתף את המחשבות והפחדים שלך עם זר מוחלט אולי נראה מפחיד או אפילו מגוחך, טיפול בדיכאון על ידי מטפל מקצועי הוא האמצעי המוצלח ביותר לטיפול. זה לא אומר שאתה תהפוך בהכרח לבולע תרופות בכוח או שתאלץ לשכב על ספה; פנייה לטיפול היא בסך הכל להסתייע במישהו בעל מומחיות ונסיון בהתמודדות עם המחלה שלך וקבלת עצות מועילות לשינויים חיוביים שאתה יכול לעשות בחיים שלך.

טיפולים נוספים