טיפול און ליין (טיפול מרחוק)

חרדה חברתית

חרדה חברתית – מה מקורה ואיך מתגברים עליה?

כל ילד נולד ייצור חברתי, שמח,שטוטניק, מאושר.
עם הזמן, הילדים לומדים מהסביבה מה נכון ומה לא, מה להגיד ומה לא, ורוכשים למעשה את כללי ההתנהגות המקובלים על סביבת הגידול שלו, שמורכבת מההורים, קרובי המשפחה, הגננת, המורות וכו'. כל אחד מהאנשים המשפיעים האלה מעביר לילד את הערכים והאמונות מתוך העולם שלו, כך שלמעשה הילד מאמץ אוטומטית אמונות של אחרים, ויחד איתן גם את הפחדים של אחרים.

מהו פחד?

פחד הוא איתות פנימי שמתבטא בכל מיני אופנים – פיזיים, מחשבתיים, תחושתיים או רגשיים ותפקידו למנוע מאיתנו לעשות דברים שיזיקו לנו.

יוצא שמה שמנהל אותנו בתור אנשים בוגרים אלו הפחדים שרכשנו בילדותנו.

אם בילדותנו חווינו חוויה של דחיה מהסביבה, אמיתית או אפילו מדומה, אזי בבגרותנו נהפוך להיות אנשים בעלי בטחון עצמי נמוך, נחשוש להתבטא, נתקשה להפגין התנהגות אסרטיבית, נחשוש להכנס לוויכוחים עם אחרים, ונמנע עד כמה שאפשר להתכלל בחברה, וכל אלה מהפחד לדחייה.
מהר מאד נמצא את עצמנו מעדיפים עבודה שאפשר לעבוד מהבית, נספר סיפורים שאנחנו לא אוהבים סרטים, הצגות, הכל במטרה לא להפגש עם אחרים, שעלולים, על פי אמונתנו הילדותית לדחות אותנו.
התוצאה – חיים בוגרים לא שמחים, לא מלאים, בלתי מספקים, חיים של הסתגרות חברתית.

אז מה עושים?

חרדה חברתית – הפתרון הוא ללמוד איך הפחדים שלנו נוצרו ולהבין שהם למעשה לא שלנו, אלא של אחרים. אנחנו חייבים להפנים שההחלטות שלנו הן החלטות של ילד בן 7 שאין להן כל קשר למציאות העכשווית.

בעזרת טיפול בחרדות ע"י טיפול קצר בשיטת ה- NLP ודמיון מודרך ניתן לאתר את אותן אמונות ילדות המנהלות את החיים הבוגרים שלנו ולהחליף אותן באמונות חדשות משלנו, ובכך להשתחרר מהפחדים שנדבקו אלינו בילדותנו ושמונעים מאיתנו מלגלות את הפוטנציאל לגדלות שקיים בכל אחד מאיתנו.

אם גם אתם מעוניינים לעשות שינוי בחייכם, לחיות חיים בריאים ומאוזנים יותר, אתם מוזמנים ליצור עימי קשר ואשמח להוביל אתכם לעבר הגשמת מטרה זו.

טיפולים נוספים