טיפול און ליין (טיפול מרחוק)

טיפול בדיכאון באמצעות שיטת NLP

דיכאון היא אחת מן הרעות החולות הנפוצות ביותר של העולם המערבי המתבטאת במספר גדול של סימפטומים שונים וביניהם :

  • תחושה של חוסר חיוניות ותשישות
  • קושי להירדם ויקיצה מוקדמת, או לחילופין, שינה מרובה
  • ירידה ביכולת הקונטיבית והגופנית
  • פגיעה בביטחון העצמי ותחושה שכולם יותר מצליחים מאיתנו, שהכול בא להם בקלות
  • אי יכולת ליהנות גם מהדברים שפעם הסבו לנו הנאה מרובה, אפילו דברים קטנים כמו למשל חוסר תיאבון
  • במקרים קיצונים ייתכנו גם מחשבות אובדניות

לא כל התסמינים מופיעים תמיד והם תלויים בין היתר בחומרת המצב הדיכאוני ומשכו
החדשות הטובות לכל אלו אשר נמצאים בדיכאון ברמה כזו או אחרת היא שבאמצעות שיטת ה – NLP ניתן לצאת מן הדיכאון במהירות יחסית ולחזור לחיי שגרה מלאים, מספקים ומשמחים.

כיצד יכולה שיטת NLP לעזור לנו להתגבר על הדיכאון?

הסוד בשיטת ה – NLP בטיפול בדיכאון הוא הימנעות ממחשבות שליליות והחלפתן במחשבות חיוביות וחוויות טובות מהעבר, בין אם מדובר בטיולים משותפים עם חברים ובני משפחה, אירועים משמחים כמו ימי הולדת, אלבומים עם תמונות מן הילדות וכו'. לחוויות המשמחות האלו ישנו אפקט חיובי על המוח והן דוחקות הצידה את המחשבות השליליות והמזיקות אשר משמרות את המצב הדיכאוני הקיים.

גם התגברות על חוסר החשק לחזור לתחומי עניין שעניינו אותנו בעבר יכולה לתרום לטיפול בדיכאון מכיוון שאף היא מסיטה את תשומת ליבנו מן המחשבות השליליות ומתגמלת את אזורי ההנאה במוח אשר גורמים לנו להרגיש טוב (פשוטו כמשמעו). בנוסף, יש לציין במיוחד כי לפעילות ספורטיבית יש פוטנציאל גבוה להטבה בתסמיני הדיכאון.

בנוסף לזאת, באמצעות שיטת NLP אנחנו מאמנים את עצמנו לראות את התכונות והמעלות הטובות שבנו, ואלו בתורם תורמים ומחזקים את תחושת הביטחון העצמי שנפגעת עקב מצב הרוח הדיכאוני.

מהו תפקידו של המטפל ב – NLP?

כל מה שהזכרנו עד כה טוב ויפה, אך בכל תהליך טיפולי, כולל תהליך טיפולי ב – NLP, תפקידו של המטפל הוא להשגיח על התהליך, לכוון ולהדריך. לדוגמה, המטפל יכול לבקש מן המטופל למנות שלושה יעדים צנועים אותם היה רוצה להשיג השבוע. לדוגמה, צפייה בתוכנית טלוויזיה, קריאת ספר או האזנה למוזיקה אהובה עליו. עם זאת, המטפל גם צריך להיות קשוב לרצונות ולקצב ההתקדמות ולא ללחוץ כאשר אין בכך צורך. לא מדובר במשימות שיש עליהן שכר ועונש וחשוב יותר להבין מדוע המטופל אינו מסוגל בשלב זה לבצע את היעדים אותם הציב לעצמו וכיצד ניתן לעזור לו בכך.

טיפולים נוספים