טיפול און ליין (טיפול מרחוק)

טיפול בהפרעות אכילה

טיפול בהפרעות אכילה באמצעות NLP הוא בעל יתרונות רבים. הנחת היסוד ב-NLP
היא שהנפש משפיעה על הגוף (וכמובן גם ההפך) ושהמחשבות שלנו סביב כל נושא אינן רנדומאליות אלא בעלות מבנה מוגדר, מבנה שחוזר על עצמו במקרים רבים סביב אותם היתקלויות בסיטואציות מוכרות חוזרות ונשנות. הפרעות אכילה מוגדרות ככאלו אשר לסובלים מהן יש יחס מיוחד לנושא האוכל, יחס המוביל להתנהגויות שונות המשפיעות באופן שלילי על המצב הגופני והנפשי של החולה בהן. ולכן אם נעבוד על תהליכי
החשיבה של האדם נוכל גם לשנות גם את הביטויים שלהם במציאות, כלומר את ההתנהגויות השונות בפועל.

רוצים להיגמל מהפרעות אכילה?

טיפול משנה חיים !

התקשרו עכשיו לקביעת פגישה 052-3396293.

טיפול בהפרעות אכילה – אלו הפרעות אכילה קיימות?

למעשה יש שני סוגי הפרעות אכילה נפוצות ומוכרות אנורקסיה ו בולימיה. האנורקסיה לרוב מתבטאת בהימנעות מאכילה באופן כמעט טוטאלי מה שגורם לרוב לרזון קיצוני. בולימיה היא אכילה של דברים מועטים מספר רב של פעמים לאורך היום אך לאחר כל פעם האכילה מלווה בהקאה מכוונת. הבולימיה מקנה תחושת שליטה של החולה בה, ולמרות שלרוב משקל החולה בגדר הנורמלי, התפישה העצמית של החולה היא שהמשקל גבוהה מדי ויש פחד גדול מהשמנה.
לרוב נשים ונערות הן קהל היעד הפוטנציאלי של הפרעות אכילה. הפרעות אלו מוגדרות כמחלות ממש ולכן חובה לפנות לרפואה הסטנדרטית ולא להסתפק רק בטיפול ברפואה משלימה.

טיפול בהפרעת אכילה בעזרת NLP

כמטפלת דמיון מודרך ו NLP ראיתי כיצד הטכניקות השונות מבצעות מעין "תכנות" מחדש למחשבות של הסובלים מהפרעות אכילה כך שלאחר מספר קצר של טיפולים ההתנהגות בפועל קיבלה תפנית ושינוי לטובה. NLP אינו עוסק בשאלה "מדוע הגיעה לאותה מטופלת הפרעת האכילה"., אלא "כיצד מתבצע התהליך המחשבתי של המטופלת סביב נושא האכילה".
כמטפלת העוסקת בטיפול בהפרעות אכילה על ידי NLP ודמיון מודרך אני מנסה להבין מה מצב התודעה של האדם בעת הפרעת האכילה. איזה מצב תודעתי קדם לכך. לאחר מכן, על ידי תהליכים קוגנטיביים אני מנסה לעזור לפתח שינויים מהירים אך עדינים בתהליכי המחשבה של אותו אדם.
אחד הרכיבים הפגועים באישיותו של האדם החולה בהפרעת אכילה הוא הבטחון העצמי. אחת המטרות שלי בעת טיפול בהפרעות אכילה היא להקנות מחדש את הבטחון עצמי ובעזרת טכניקות נוספות אני מביאה לידי שינוי דרמטי במצב.

אם גם אתם מעוניינים לעשות שינוי בחייכם, לחיות חיים בריאים ומאוזנים יותר, אתם מוזמנים ליצור עימי קשר ואשמח להוביל אתכם לעבר הגשמת מטרה זו.

מכתב תודה – טיפול בהפרעות אכילה:

הגעתי למרים קצת נבוכה לא ידעתי איך להתחיל. אני נראית טוב אני אפילו חתיכה ,נשואה אם לילדים בסך הכל יש לי הכל.
אך יש לי בעיה……..
כאשר אני מתישבת לאכול אני לא יודעת מתי להפסיק כמה שגורם לי לאכול עוד ועוד עד שכואבת לי הבטן, אני מרגישה כבדות ואז מתחילים כאבי הראש.
המצב בלתי נסבל…

התהליך שעברתי אצל מרים שהיה תהליך יחודי וחויתי מכיל ומחבק.

הבנתי שהאוכל משקף את חוסר היכולת שלי לשים גבולות לאנשים סביבי. ובנוסף אני מעמיסה על עצמי דברים של אחרים.
ברגע שהיתה הבנה והתת מודע שלי שחרר את ההתנהגויות המקבילות התחלתי להרגיש הקלה ואיתה היגיע גם השינוי באכילה.
בזכות התהליך השתנו חיי ,התיקשורת עם משפחתי השתנתה.
והכל בזכות האוכל…

מאמרים נוספים בנושא טיפול בהפרעות אכילה:

טיפולים נוספים