טיפול און ליין (טיפול מרחוק)

טיפול בפוביות באמצעות NLP

מה זה פוביה?

  • פוביה משמעותה פחד (מקור המילה הוא ביוונית), פחד אשר משבש באופן חמור את חיי הלוקים בפוביה. לפי ספר ה – DSM האמריקאי לאבחון וסיווג של הפרעות נפשיות, הפוביה יכולה להיות שייכת לאחת מארבע קבוצות עיקריות :
    התקפי פאניקה המעורבים בפחד ממקומות פתוחים (אגרופוביה).
  • אגרופוביה ללא רקע של התקפי פאניקה בעבר
  • פוביות ספציפיות – כלומר, פוביות מאדם או סיטואציה מסוימת. בקטגוריה זו נכללות גם פוביות כתוצאה מטראומה. לדוגמה, הלם קרב, הימצאות בזירת פיגוע, פציעה וכו'.
  • פוביות חברתיות – מכונות לעיתים גם בשם "חרדה חברתית" – כאן הפחד הוא מסיטואציות חברתיות – לדוגמה, אירועים חברתיים, טיולים או ימי גיבוש בעבודה, אך גם פחד מבני המין השני ואפילו פחד מבעלי סמכות.

בפוביה ספציפית נצפית חרדה מוגברת עם החשיפה לאובייקט, אבל גם רק מעצם המחשבה עליו או ציפייה לו. לדוגמה, מטופל אשר חושש מבדיקות רפואיות או טיפולים מסוימים, עלול לפתח התקף חרדה או חשש חריף מאוד כבר מספר ימים לפני הבדיקה הרפואית.
פוביות ספציפיות נפוצות במיוחד הן פוביות ממעליות …מטיסות…מחיות מחמד ..מנחשים …מגוקים. גם פוביה מגבהים (אקרופוביה) נחשבת לפוביה נפוצה.

טיפול בפוביות באמצעות NLP

טיפול בפוביות באמצעות NLP למעשה מתכנת מחדש את המוח תוך כדי חשיבה חדשה והתנהגות חדשה כך שהטריגרים אשר מפעילים את הפוביה אינם גורמים יותר לאפקט הפחד.
במהלך הטיפול משתמשים בכלים של NLP ודמיון מודרך …כך שאין צורך להיחשף שוב לטראומה או לפוביה.

לעיתים ישנם גם מצבים של חרדה בלתי מוסברת שאינם קשורים בהכרח לפוסט טראומה, ואז יש למצוא את המקור לפחד, לדוגמה, חוויה לא נעימה מן הילדות. במקרה זה בוחנים מחדש את סולם האמונות והערכים הפנימי עד מנת להגיע אל אותו המקור ולערוך שינוי מהשורש.

היתרון של טיפול באמצעות NLP הוא בדיוק הטיפול.

טיפולים נוספים