טיפול און ליין (טיפול מרחוק)

עוד על טיפול בדיכאון

דיכאון הוא אינו עצבות רגילה. דיכאון הוא עצבות שנמשכת לתקופה ארוכה אשר יש לה גילויים ודרכי ביטוי רבים ושונים. למשל, דיכאון יכול להביא לשנאה עצמית גדולה מאוד, לתחושה של חוסר ערך, חוסר שמחה, קדרות המייאשת את האדם ואת הקרובים אליו. בנוסף, דיכאון גם פועל באופן שלילי על היכולות האינטלקטואליות של האדם, למשל, הוא מגדיל את המבוכה, את אי היכולת להתמקד, ואת השכחה.

דיכאון מביא גם לתופעות גופניות כגון חוסר שינה, קהות חושים, תשישות ועם זאת גם חוסר מנוחה. טיפול בדיכאון הוא חשוב מאוד בכל שלב אבל כדאי לתפוס את זה בזמן ולהתחיל לטפל לפני שהדיכאון הופך כרוני. כך או אחרת, היתרון של טיפול בדיכאון
בשיטת ה – NLP והדמיון המודרך, הוא שטווח הטיפול הוא קצר הרבה יותר מטכניקות
אחרות כגון פסיכואנליזה עמוקה וארוכת טווח ועוד.

מרגישים צורך בשינוי?
התקשרו עכשיו לקביעת פגישה 052-3396293.

טיפול בדיכאון – מציאת עוגן חיובי

אחת הטכניקות לטיפול בדיכאון המשיגה תוצאות מהירות וקבועות לאורך זמן בה אני מאוד אוהבת להשתמש היא מציאת עוגן חיובי, זיכרון המנוגד באופן המוחלט ביותר לתחושת הדיכאון אותה חווה המטופל. למעשה אני מנחה את המטופל להיזכר באירוע בו הוא הרגיש שמחה אדירה, כמעט אינסופית. אני מבקשת מהמטופל להיזכר ולחוות מחדש את הרגע הזה עם כל החושים: מה ראו עיניו, מה הוא הריח, איזה צלילים וקולות נשמעו באותו רגע, האם גם חוש הטעם השתתף באותו רגע, ואפילו חוש המישוש, למשל, האם הגוף שלך הרגיש מגע, משב רוח וכדומה. ביחד אנו מקבעים את העוגן הזה שיצוף ברגע שהמטופל חווה דיכאון מוגבר. המטופל נאחז בעוגן הזה עד חלוף תחושת הדיכאון הנוראית ועד שהוא מגיע למצב מאוזן יותר.

טיפול בדיכאון – חשיבה מחדש על אירוע שלילי מהעבר

להבדיל מהגישה המסורתית של האנאליזה הפסיכולוגית, אינני מנסה לחפור מתחת לאירועים שליליים, לפרק אותם, להבין את הסיבות שלהן וכו'. שיטה זו יעילה אך רק אם המטופל נמצא בטיפול לטווח ארוך. כשרוצים להגיע לתוצאות מהירות אך לאורך זמן ה-NLP מציע תכנות מחדש של המוח, חשיבה מחודשת על אירוע שלילי שגורם לתחושות לא טובות. ביחד אנו לומדים איך אירוע שלילי מתחיל להיות מפורש על ידי המוח שלנו בצורה חיובית יותר, כך שאנו נוכל להתמודד איתו טוב יותר.

אם גם אתם מעוניינים לעשות שינוי בחייכם, לחיות חיים בריאים ומאוזנים יותר, אתם מוזמנים ליצור עימי קשר ואשמח להוביל אתכם לעבר הגשמת מטרה זו.

מטופלת בדיכאון מספרת:

לפני מספר חודשים, חליתי במחלה ויראלית חורפית. המחלה ליוותה אותי מספר חודשים, הייתי עייפה, הרגשתי חוסר תפקוד, אדישות וחוסר חשק באופן כללי.לאחר שהמחלה חלפה, הסימפטומים שהזכרתי נשארו. התחלתי לבקר אצל רופאים ולחפש עזרה ופתרון לבעיה, אך ללא הצלחה. לבסוף הגעתי למרים.בתהליך שעברתי משבוע לשבוע, הבנתי שבמשך כל חיי הייתי בחיפוש אחר הייעוד שלי (עבודה, לימודים), אך מעולם לא מצאתי אותו.

קרא עוד על איך מרים עזרה לי

טיפולים נוספים