טיפול און ליין (טיפול מרחוק)

עוד על טיפול בחרדות

אני רוצה להתחיל מהמסר העיקרי שלי: טיפול בחרדות יש לבצע ברגע שמרגישים שהחרדות מתחילות לחרוג מעט מעבר לנורמלי. כמו כל בעיה רפואית או נפשית, ברגע שמטפלים בזה כשהבעיה רק התחילה זה מכבר, הטיפול יכול להצליח בטווח קצר יותר, השפעות הטיפול יהיו לתקופה ארוכה יותר וייתכן אף לתמיד. מצד שני, אם מטפלים בחרדה לאחר שהיא העמיקה בנפשו של האדם מספר שנים, הטיפול יהיה חייב להיות ארוך יותר ועמוק יותר.

מרגישים צורך בשינוי?
התקשרו עכשיו לקביעת פגישה 052-3396293.

מהי חרדה?

לפני שארחיב בנושא טיפול בחרדות הייתי רוצה קודם כל לחדד את ההגדרה של המושג חרדה. למעשה מדובר בהעצמה של רגש הדאגה, אשר מביא את האדם למחשבות החוזרות על עצמן ללא הגעה לפתרון חיובי. הנה דוגמא לרצף מחשבות שכזה:
"הוי לא! קולות מוזרים נשמעים מהמפלט… האם צריך לקחת את האוטו למוסך? בשום אופן אני לא יכול להרשות לעצמי תיקון עכשיו… אצטרך למשוך את הכסף מקרן החיסכון להשכלה גבוהה של ג'ימי… ומה אם לא אוכל לממן את שכר-הלימוד שלו באוניברסיטה? הוא קיבל תעודה גרועה בשבוע שעבר… ואם הציונים יירדו עוד והוא לא יוכל להתקבל לאוניברסיטה?… קולות מוזרים נשמעים מן המפלט.." (מתוך 'אינטליגנציה ריגשית' מאת ד"ר דניאל גוילמן)

החרדות אף מביאות את האדם להתנהגויות "מוזרות" שהוא לעיתים אינו שש לשתף אחרים ולעיתים אחרות אינו מודע אליהן ככאלו המצריכות טיפול בחרדות. לעיתים מטופלים חוו חרדות במשך זמן כה רב עד כי הם מאמינים שאין לכך טיפול כלל או שאולי יש לכך טיפול אך הם כבר לא יוכלו להירפא.

טיפול בחרדות – ניתן להירפא מזה

טיפול בחרדות, כפי שאני מבצעת אותו בשיטת ה – NLP והדמיון המודרך, אכן עובד.
ישנן שלל טכניקות אותן אני מיישמת ובוחנת ביחד עם המטופל אשר מביאות תוצאות חיוביות. למשל, אני ראשית אני מגדירה מחדש את המושג חרדה ביחד עם המטופל וכן גם את הסימפטומים הספציפיים של אותו מטופל ועל ידי כך אנו מעלים את החרדה והשפעותיה למודעות של המטופל.
לאחר מכן אנו מזהים את הכוחות והחוזקות הפנימיים שיש כיום למטופל. אנחנו מייצרים עוגנים ותזכורות שהמטופל יכול להיזכר בהם בשעה שהוא חווה התקפי חרדה ועל ידי כך לפנות לאותם משאבים פנימיים שיש לו ולצאת מהתקף החרדה.

אם גם אתם מעוניינים לעשות שינוי בחייכם, לחיות חיים בריאים ומאוזנים יותר, אתם מוזמנים ליצור עימי קשר ואשמח להוביל אתכם לעבר הגשמת מטרה זו.

 

קראו את מכתבו של אחד ממטופליי, שעמד לפני פרוק התא המשפחתי:

מרים, הגעתי אליך בתחושה של חוסר ודאות, דיכאון ולחץ בחזה.

קיבלת אותי עם חיוך ונתת לי להרגיש שהגעתי למקום הנכון.

בסיום המפגש הראשון הכנסת אותי לעולם דמיוני. לא הבנתי איך המצב הדמיוני מתקשר לדכאון וכבר בנסיעתי הביתה הייתי יותר חד מחשבה, מפוקס ודברים התחילו
להתבהר לי.

בתהליך שעברתי, הבנתי דברים על עצמי וכמובן, מה מנע ממני זוגיות טובה. הבטחון בעצמי התעצם, היה לי האומץ לעשות שינוי בחיי, לעזוב את מקום העבודה הבטוח (שלא התאים לי) ויצאתי לעצמאות.

ככל שהבטחון בעצמי גדל, היה לי יותר ויותר מקום לאשתי, מה שהציל את נישואיי.

בתודה רבה מקרב לב, ח'.

טיפולים נוספים