טיפול און ליין (טיפול מרחוק)

עוד על שיטת מוח אחד

שיטת מוח אחד היא שיטה בה המטפל מתקשר עימנו דרך מערכת השרירים, או יותר ספציפית, דרך המוח וערוץ התת מודע הנמצא בו. המוח שלנו אוצר בין היתר זיכרונות נעימים יותר ונעימים פחות אותם אולי הדחקנו בעבר, כמו גם מערכת של אמונות ודעות אותן גיבשנו לעצמנו. למעשה, ניתן להגיד כי המוח הופך תופעות פיזיולוגיות למציאות רגשית והאופן בו אנחנו תופסים את המציאות.

מסיבה זו, לעיתים אנחנו מציבים לעצמנו מטרה מסוימת, אך ערוץ התת מודע שבמוח שלנו מונע מאיתנו מלממש אותה עכב חסימות ועכבות שונות אותן הוא מפעיל במטרה להגן עלינו : המוח שלנו לא אוהב שינויים, וכל שינוי מחדש או ניסיון לשנות את המציאות בכוח (לעיתים עקב לחצים חיצוניים) נתפס אצלו כאיום.

חסימות אלו בדרך כלל מתבטאות בסימפטומים חיצונים כגון חרדה, מתח או פחד שלעיתים אנו סוחבים עימנו במשך שנים מבלי להגיע לשורש האמיתי שלהם ולמקור הבעיה.

היתרון המרכזי של שיטת מח אחד נעוץ בכך שמדובר בטיפול קצר יחסית שאינו דורש תהליך ארוך ומתיש על גבי ספת הפסיכולוג במשך שנים ארוכות.

בתהליך הטיפול בשיטת מח אחד כאשר המטפל משתמש בשיטה זו, הוא עורך עם המטופל שיחת היכרות מילולית קצרה בה הוא מתוודה אל אותם קשיים וחסמים מגבילים כפי שהם מתבטאים באופן פיזי ורגשי.

לאחר מכן המטפל מדבר ישירות עם המוח דרך מערכת השרירים ומצליח לקרוא את אותם משקעים חבויים ולטפל בהם מבלי שהערוץ המודע יבצע עליהם מניפולציות או ימשיך להדחיק אותם.

הדבר מתאפשר לאחר שהמטפל מביא את המטופל למצב רגשי מאוזן מבחינה אנרגטית בו שתי האונות שלו מכוילות ועובדות באופן מקביל.

מעבר לכך, בשיטת מח אחד נעשה שימוש גם בברומטר התנהגותי באמצעותו אפשר להבדיל בין המצב הרגשי הרצוי לבין המצב הרגשי המצוי.

יש לציין כי מלבד שיטת מח אחד עצמה, מרבית המטופלים נעזרים גם בטכניקות משלימות כגון דמיון מודרך ו – NLP על מנת לעצב לעצמם דרך הסתכלות חדשה וטובה יותר על המציאות וחיי היום יום.

טיפולים נוספים