טיפול און ליין (טיפול מרחוק)

קריירה מקצועית – האם הצלחה היא בגנים שלך?

מ' הייתה ילדה מוצלחת לכל הדעות. היא הצטיינה בלימודיה, ראשונה מבין מאות ילדים אחרים. היא הייתה פעילה חברתית כבר מגיל מוקדם – במועצה העירונית, בתנועת הנוער… עיתון בתפוצה ארצית אף בחר לכתוב מאמר מיוחד על הישגיה.

מספר שנים מאוחר יותר היא עלתה לארץ. שילבו אותה באחד מבתי הספר המקומיים ואף הקפיצו אותה כיתה. את השפה היא לא ידעה. שיעורי לשון, ספרות, היסטוריה ותנ"ך היו זרים לה. גם כללי ההתנהגות בקרב חברת הילדים לא היו מוכרים.

כעת, ההצלחה לא הייתה מנת חלקה. בלימודים, היא בקושי הצליחה לעבור את הרף הנדרש. חברים כבר לא הקיפו אותה כמקודם. אבל חשוב מכל, התקבעה בה האמונה שהיא אינה מסוגלת להצליח. מילדה פתוחה ודעתנית, הפכה אט אט לנערה שקטה, מופנמת, שאינה מסוגלת להביע את עצמה.
שנים רבות לאחר מכן, מ', שכבר הקימה משפחה ורכשה מקצוע, חשה מתוסכלת מאד. היא הרגישה, כי אינה מגיעה למיצוי יכולותיה ואף החלה ללוות אותה מיגרנות, השמנת יתר, כאבי בטן חזקים.

מ' החליטה לעשות מעשה ופנתה ללימודי טיפול בשיטות NLP ודמיון מודרך. באחד הטיפולים העיתיים שעברה אצל עמיתה למקצוע, התחוור לה, כי למרות כישוריה הרבים, אצורה בתוכה אותה ילדה קטנה שמחזיקה באמונה שהיא אינה יכולה להצליח. ולכן, עדיף לה אם גם תימנע מלנסות. לאחר סדרת טיפולים קצרה – היא מצאה את כוחה מחדש. היא התמסרה ללימודיה, צברה ניסיון רב וקהל לקוחות נאמן.

מ' הבינה, כי היכולת להצליח אינה תכונה מולדת, או נחלתם של מעטים ברי-מזל, אלא דרך חשיבה. חשיבה היוצרת תפיסה ומכתיבה התנהגות. על מנת לשנות את מחשבותיה, מ' הייתה צריכה לחזור לאותה ילדה קטנה שהתעקשה להימנע מלהצליח. הטיפול בשיטות NLP ודמיון מודרך סייע לה לתקן את הטראומה שעברה בצעירותה, באמצעות מתן פרשנות מחודשת לחוויות העבר. בדרך זו, היא סיגלה חשיבה חדשה שתנחה את האופן בו היא תופסת את עצמה. ההתנהגות – כבר השתנתה לבד. מבלי שהספיקה להבחין בכך, היא התפתחה באופן מקצועי בקצב מסחרר. והיא הצליחה.

שיטות ה-NLP ודמיון מודרך הן למעשה אוסף של טכניקות טיפוליות, המאפשרות לעקוף את ההיגיון ולחדור ישירות לתת-מודע של המטופל.

באמצעותן, ניתן לטפל בקונפליקטים רגשיים באופן ממוקד ונוח: לאבחן את הבעיה; לנטרל את מוקדה דרך "תיקון" חוויות עבר; לשנות את ההרגלים בהווה; ולהעניק כלים יעילים להתמודדות עם קשיים בעתיד. ייחודן של השיטות טמון בכך שהן מביאות לשינוי ממשי בשטח, לאחר תקופה קצרה יחסית. כמו כן, ניתן לטפל באמצעותן במגוון בעיות – מקטנות ועד גדולות – באופן פרטני.

מעשה במחשבה תחילה

פעמים רבות, אנו סבורים שקריירה מוצלחת היא תוצר של שימוש באנשי עסקים מוכשרים, במערכת קשרים ענפה או בתארים ותעודות הסמכה. אולם, לפני כל אלה, עלינו להבין, כי הצלחה מקצועית תלויה, בראש ובראשונה, במוכנות הרגשית שלנו להשיג אותה. בהסרת המחסומים המשפיעים יום-יום על דרך החשיבה שלנו. לעולם לא נצליח להצליח, אם לא נחשוב שאנו מסוגלים. אם לא נתנהג כך.

טיפולים נוספים